Ödüllü 100 Hadis Ezberleme Yarışması

ÖDÜLLÜ HADİS EZBERLEME YARIŞMASI

 

 Malatya İlahiyat Vakfı Senedi’nin üçüncü maddesinde belirtilen görevlerinden biri de eğitim, öğretim, barınma, sosyal ve kültürel faaliyetlere katkı sağlamaktır.

 

1.      Amaç:

 

 İslam dininin temel kaynaklarından biri olan hadis ilmini gençler arasında yaymak, tanıtmak özellikle sosyal hayata ışık tutacak inanç, ibadet ahlakla ilgili hadisleri okumak, anlamak, yorumlamak ve ezberlemek isteyen öğrencilerin başarılarına rehberlik etmektir.  

 

2.      Kapsam:

 

 "Hadis Ezberleme Yarışması’na; İnönü Üniversitesi ön lisans, lisans ve Lisans Tamamlama programlarından (İLİTAM dahil) birine kayıtlı olan tüm öğrenciler başvurabilecektir.

 

3.      Ezberlenecek Hadis Sayısı ve Kaynak

 

 Yarışmaya konu olan hadis kaynağı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınları arasında yer alan; “2. Baskı, İstanbul 2019 tarihli nüsha olarak yayınlanan Seçme Hadis kitabıdır.” Yarışmacılar bu hadis eserinden tespit edilen 100 adet hadisin Arapça metnini anlamlarıyla birlikte ezberleyeceklerdir.

 

Yarışmada esas alınan söz konusu kitaptan ezberlenmek için belirlenen hadis listesi ve kitabı “İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii’nin alt katındaki İlahiyat Vakfı kitapevinden temin edilebileceği gibi ilgili dokümanların pdf versiyonu ve ezberlenecek hadislerin listesi web sayfamız üzerinden paylaşılmıştır. 

 

4.      Başvuru ve Kayıt Tarihi:

 

Yarışma başvuruları Malatya İlahiyat Vakfı veya İlahiyat Fakültesi web sayfasından online yapılacaktır.

 

5.      Başvuru Tarihi ve Sınava Giriş Belgesi

 

 Yarışma başvuruları 03 Ocak 2022 ve 17 Şubat 2022 tarihleri arasında web sayfası üzerinden alınacaktır. (başvuru linki için tıklayınız) Başvuru işlemini yapanlara kayıt numarası verilecek ve daha sonra adayların mail adreslerine elektronik ortamda sınava giriş belgesi gönderilecektir.

 

6.      Yarışma Tarihi

 

 Yazılı sınav 25 Mart 2022 Cuma günü saat 14.00’da İnönü Üniversitesi İlahiyat fakültesi dersliklerinde yapılacak en yüksek puan alan 25 dereceye giren yarışmacılar arasında sözlü sınav, 05 Nisan 2022 Salı günü İnönü Üniversitesi kampüsünde uygun görülecek bir salonda yapılacaktır

 

7.      Ödüller ve Başarı Belgesi

 

Birinciye 5.000₺

 

İkinciye 3.000₺

 

Üçüncüye 2.000₺ ve başarı belgeleri verilecektir. 

 

Ayrıca başarı sıralamasında yer alan ilk 10 kişiye de 750₺ değerinde kaynak kitap paketi ile başarı belgesi verilecektir.  

 

Başarılar dileriz. 

Malatya İlahiyat Vakfı Yönetim Kurulu

“Seçme Hadisler” kitabındaki tüm hadisler ezberlenmeyecektir. Hadislerin baş tarafında yer alan ravi isimlerinin ezberlenmesi gerekmemektedir.

Kitabı indirmek için tıklayınız.  

Okunma : 1.151
www.milvak.org  2022 © Tüm hakları saklıdır.
Buhara cad. Çöşnük mah.No.39/A Battalgazi / MALATYA
+90 505 007 84 87
Bugün 20 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 162.861 Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 16 Kişi sitemizi inceliyor.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.