Malatya İlahiyat Vakfı'ndan Akademik Destek Programı

Malatya İlahiyat Vakfı tarafından fakültemiz öğrencilerine yönelik Klasik Arapça Metin Okumaları, İngilizce ve Kur'ân-ı Kerîm Okuma alanlarında akademik destek programı düzenlenecektir. Programa ilişkin usul ve esaslar aşağıda yer almaktadır. Başvurular 8 Ekim'de sonlanacaktır. 

 

 

Başvuru için şu formu doldurmanız gerekmektedir: https://docs.google.com/forms/d/1TgiDUjtevsVNqMqrPU7UeoGshf_fcvy3mmKXt6vsWeU/edit  

 

MALATYA İLAHİYAT VAKFI AKADEMİK DESTEK PROGRAMI (MİADEP) USÛL VE ESASLAR

1.  Dayanak:

             Malatya İlahiyat Vakfı Senedi’nin üçüncü maddesinde belirtilen görevlerinden biri de İlahiyat fakültesi öğrencilerinin eğitim, öğretim, barınma ihtiyaçlarına; sosyal ve kültürel faaliyetlerine katkı sağlamaktır. 

2. Amaç:

            İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi lisans programında eğitim gören öğrencilerin başarılarını arttırmak, yabancı dil ve mesleki bilgilerini geliştirmek, gelecekte kamu ve özel kurumlarda daha nitelikli bir kariyer elde etmelerine yardımcı olmak üzere akademik destek programı düzenlemek ve rehberlik etmektir.

3. Kapsam:

            Programa İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi lisans sınıflarında okuyan örgün ve 2. öğretim programlarına kayıtlı öğrenciler başvurabilir. Bununla birlikte yalnızca İngilizce alanındaki eğitim programına Malatya İlahiyat Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalıp, İnönü Üniversitesi’nin İlahiyat haricindeki fakültelerinde eğitim gören öğrenciler de başvurabileceklerdir. Yine 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim-öğretim yıllarında yerleştirmede esas alınan başarı sıralamasına göre İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne yerleşip kayıt yaptıran ilk onar öğrencinin de tercihen başvurmaları hâlinde programa kabulünde öncelik tanınabilir. Bu öğrencilerin ÖSYM başarı sıralamalarını gösteren sonuç belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

4. Eğitim Programının Süresi:

            Program kapsamındaki alanlarda verilecek eğitimler, İnönü Üniversitesi akademik takvimine göre, güz ve bahar dönemlerinde ardışık ve ileri düzey kurlar hâlinde uygulanmak üzere planlanmıştır. Her programın bir dönemlik süresi, ortalama 50 saat olacak şekildedir. Talep edilmesi hâlinde yaz mevsiminde de bir kur şeklinde eğitim programı düzenlenebilir.

5. Yer, Sınıf ve Öğrenci Sayısı:

            Eğitim programındaki derslerin yapılacağı yer, İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii’nin alt katında yer alan Nadire Şireci Seminer Salonu’dur. Her bir alandaki eğitim programı için 25 asıl 5 yedek öğrenci alınacaktır. Başvuruların fazla olması hâlinde programa katılacak öğrenciler mülakatla belirlenecektir.  Ders saatleri çakışmadığı taktirde bir öğrenci birden fazla alan için programa başvurabilir.

6. Eğitim Programının Gün ve Saatleri:

            Derslerin gün ve saatleri, hoca ve öğrencilerin görüşü alınarak üniversitedeki eğitimi etkilemeyecek şekilde haftanın uygun gün ve saatlerinde planlanacaktır.

7. Paydaş Kurumlar:

            Akademik destek programının düzenlenmesine ilişkin iş ve işlemler Malatya İlahiyat Vakfı tarafından organize edilir. Bununla birlikte programın her safhasında İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ile Malatya, Battalgazi ve Yeşilyurt müftülükleriyle de iş birliği yapılacaktır.

8. Programa Devam ve Ücret

            Programın en önemli gayesi, başarı sağlamaktır. Bu nedenle programa katılan öğrencilerin derslere devam etmesi zorunludur. Bu disiplinin sağlanması için programa kesin kayıt yaptıracak öğrencilerden 200 lira katılım ücreti alınacaktır. Söz konusu ücretin yarısı, programa %90 devamlılık gösteren öğrencilere, program sonunda iade edilecektir.

9. Başvuru Süresi ve Kayıtlar

            Her program düzeyi için başvuru tarihi ve süreleri İlahiyat Fakültesi ve Malatya İlahiyat Vakfı resmî web sayfalarında ilan edilecektir. Başvurular internet üzerinden yapılacaktır.

10. Sertifika ve Ödül

            Katılımcılara başarılı olmaları hâlinde her program düzeyi sonunda bir sertifika verilecektir. Bir önceki kurda başarılı olamayan öğrenciler bir sonraki kura devam edemeyeceklerdir. Programın ilk düzeyi için geçerli olmak üzere herhangi bir program alanında başarı sağlayan ilk beş öğrenci, toplamda 15 öğrenciye programın bir sonraki düzeyine de devam etmeleri kaydıyla Malatya, Battalgazi ve Yeşilyurt müftülüklerince 01.01.2022- 30.05.2022 tarihleri arasında her ay 300 lira burs ödülü verilecektir.

 

 

 

Okunma : 160
www.milvak.org  2021 © Tüm hakları saklıdır.
Buhara cad. Çöşnük mah.No.39/A Battalgazi / MALATYA
+90 505 007 84 87
Bugün 34 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 130.187 Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 19 Kişi sitemizi inceliyor.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.